Dnes je 60 dní od začatia totálnej vojny Ruska proti Ukrajine. Pripomínam všetkým, kto na Slovensku organizoval tesne pred agresiou demoštrácie na podporu Ruska pod zámienkou domonštrácie za mier. Ubezpečovanie predstaviteľov Putinovej piatej kolóny v európskych krajinách, že stoja na jeho strane a že ovplyvnia vlády európskych krajín, bola jedna z príčin, prečo sa Putin pustil do vojnového šialenstva. Dúfal, že rýchlo obsadí Ukrajinu a pomocou svojich spojencov v celej Európe sa mu to prepečie.

Moskovský režim investoval miliardy do mohutnej dezinformačnej kampane a hybridnej vojny, korumpoval západných politikov, sponzoroval ultranacionalistické a fašistické hnutia. Všetko s cieľom oslabiť demokraciu a paralyzovať naše vlády v čase, keď bude treba uplatniť pud sebazáchovy a prijať účinné opatrenia na vlastnú obranu a odsúdenie agresie.

Putin sa zatiaľ prepočítal. Po počiatočných prehrách sa jeho sily preskupili a so zvýšenou brutalitou sa snažia znova získať iniciatívu a zničiť na Ukrajine všetko, čo sa dá. Hlavu dvíhajú aj jeho miestni podporovatelia, vrátane časti slovenskej politickej scény. Spochyňujú vojnové zločiny, umelo hľadajú iných účastníkov vojny namiesto skutočného agresora. Ich hlavným cieľom je odstránenie demokratického zriadenia a nastolenie autoritárskeho režimu či totalitnej diktatúry.

Vojna neprebieha len na Ukrajine, ale aj u nás doma. Je treba pozorne sledovať, kto na akej strane stojí a odhaľovať falošné heslá a aktivity, ktoré majú zakryť skutočné úmysly antidemokratických síl.

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅