AK NEUROBÍME REFORMY, ŠKANDÁLY SA BUDÚ OPAKOVAŤ!

AK NEUROBÍME REFORMY, ŠKANDÁLY SA BUDÚ OPAKOVAŤ!
 
⁉ Od prepustenia vyšetrovateľov NAKA z väzby kvôli neopodstatnenosti stíhania ubehli dva mesiace. Stíhanie bolo založené na agentom provokatérom stimulovanej všeobecnej komunikácii a jej odpočúvaní. Následne bola komunikácia účelovo zostrihaná. Okrem nezákonne väznených vyšetrovateľov sa nikomu nič nestalo.
 
🛑 V prípade sa intenzívne angažovala SIS. Tá ale nie je orgánom činným v trestnom konaní. Vo väzbe sedel jej exšéf. Je nepochopiteľné, že Žilinkova generálna prokuratúra zatiaľ nezrušila obvinenia. Pritom je podozrenie, že išlo o sabotáž vyšetrovania obzvlášť závažných zločinov príslušníkov štátneho aparátu.
 
🛑 Dočasný policajný prezident v rozhovore pre aktuality.sk prišiel so šokujúcou informáciou. Niekto z polície zámerne znefunkčnil zabezpečovací systém pracoviska NAKA. Ani toto podľa všetkého príliš neinteresuje Žilinkovu prokuratúru. O činnosti inšpekcie MV SR, SIS aj NBÚ existujú vážne pochybnosti.
 
👉POTREBUJEME NEZÁVISLÚ INŠPEKCIU A REFORMU👈
 
To, čo viacerí nazývajú vojnou bezpečnostných zložiek, neskončí púhou výmenou zopár riadiacich funkcionárov. Rozklad inštitúcií je hlboký a dôvera k inštitúciám veľmi nízka. Celé desaťročia sa tvoril systém lojality k „partii“ namiesto k štátu.
 
✅ Potrebujeme radikálnu a dôslednú reformu bezpečnostných zložiek. Začať by sme mali zriadením Generálnej inšpekcie bezpečnostných zborov. Mala by vyšetrovať aj takéto podozrenia zo sabotáže činnosti OČTK, rovnako ako pochybnosti o čistote postupu OČTK. http://ods.sk/program/