DAJME SLOVENSKO DO PORIADKU

DAJME SLOVENSKO DO PORIADKU

Voľby majú byť o ponuke pre občanov a nie súťažou o najväčšiu konšpiráciu!
 
Tlačové konferencie, ktoré minulý týždeň usporiadala strana Smer SSD, boli opäť, ako je v tejto strane už dlhé roky zvykom, úplne mimo realitu. V priamom prenose sme videli a počuli znášku krivých obvinení, výmyslov, ktoré boli pokusom vystrašiť voličov. Robert Fico si k tradičnému straníckemu komparzu prizval tentokrát aj Tomáša Tarabu. Ich spoločným cieľom je podkopať demokraciu a dopredu spochybniť demokratické voľby pomocou šírenia dezinformácií.
 
Dezinformácie a konšpirácie predstavujú mimoriadne nebezpečenstvo pre spoločnosť a môžu dokonca aj zabíjať. Kvôli dezinformáciám ľudia odmietajú elementárne hygienicko-bezpečnostné opatrenia, strácajú dôveru vo verejné inštitúcie, alebo demokratický systém. Krajiny ako Rusko voči nám vedú dlhodobo otvorenú hybridnú vojnu. Cieľom je paralyzovať štátne orgány v našej krajine, podlomiť našu schopnosť prijímať potrebné rozhodnutia a vytvárať si podmienky na presadzovanie ruských záujmov.
 
Fico k mafianskym praktikám teraz priberá aj šírenie dezinformácii a strachu. SR má dosť problémov v zdravotníctve, v školstve a netreba si vyrábať ďalšie. „Je to až neuveriteľné, ako sa Robert Fico a strana Smer snaží vystrašiť občanov Slovenska s cieľom vyvolávať nenávisť voči predstaviteľom štátu a tretiemu sektoru“, hovorí generál Pavel Macko, predseda politickej strany Občianski demokrati Slovenska a expert na problematiku bezpečnosti spoločnej kandidátky, ktoré tvoria strany Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Demokratická strana, Za regióny, Strana Rómskej koalície.
 
Robert Fico by si mal uvedomiť, že jeho metódy šírenia poplašnej správy, výmyslov a konšpirácií nefungujú donekonečna. „Pán Fico, ale aj pán Taraba, by sa mali rozpamätať na tlačovú konferenciu, počas ktorej Fico zvolával Bezpečnostnú radu štátu kvôli dlažobným kockám. Tie mali byť pripravené na akýsi ozbrojený protest proti jeho vláde. Ukázalo sa však, že to bol obyčajný stavebný materiál,“ dodáva generál Pavel Macko.
 
Dohoda stredopravých strán odmieta používanie dezinformácií na politický boj alebo šírenie proruskej a protizápadnej vojnovej propagandy niektorými politickými subjektmi. Veríme v transparentnosť volieb u nás, ktorú vieme posilniť aj tým, že do všetkých volebných komisií budeme nominovať našich zástupcov. Cieľom zodpovedných politikov je riešenie problémov a nie vytváranie nových. Bohužiaľ, strany, ktoré nemajú uveriteľný program, na čele so stranou Smer SSD, sa rozhodli strašiť občanov a vyvolávať nenávisť prostredníctvom klamstiev, aby sa dostali k moci.
 
Za volebnú stranu
„Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana“
Pavel Macko