FAŠISTI MU NEVADIA, LIBERÁLNU DEMOKRACIU CHCE ODSTRÁNIŤ!

FAŠISTI MU NEVADIA, LIBERÁLNU DEMOKRACIU CHCE ODSTRÁNIŤ!

V ktorom demokratickom štáte si generálny prokurátor uzurpuje právo na svoju vlastnú zahraničnú politiku a uzatváranie spojeneckých zväzkov alebo právo meniť politický systém a ústavné zriadenie?
 
Generálny prokurátor Maroš Žilinka a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa v rámci pripomienkového konania relatívne menej dôležitého dokumentu „Koncepcia rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku na roky 2022-2030“ ohradili voči pojmu „liberálna demokracia“ a žiadajú vypustiť z ustáleného slovného spojenia pre označenie spoločenského systému slovo „liberálna“.
 
Pripomíname, že ústavní činitelia by mali byť vzdelaní a používať správne niektoré pojmy, najmä ak chcú vymáhať dodržiavanie pravidiel v spoločnosti. Je totiž zásadný rozdiel medzi liberálnou demokraciou, konzervatizmom a liberalizmom. Zatiaľ, čo liberalizmus a konzervatizmus sú ideologicko-politické prúdy, liberálna demokracia je označenie spoločenského zriadenia, ktoré sa opiera o:
 
✅princípy zastupiteľskej demokracie a voľby medzi sebou voľne súťažiacimi politickými subjektmi
✅deľbu moci a rozdelenie právomocí,
✅právny štát,
✅trhovú ekonomika so súkromným vlastníctvom,
✅ochranu ľudských a občianskych práv pre všetkých.
 
Ak ministrovi Krajniakovi a generálnemu prokurátorovi Žilinkovi vadí liberálna demokracia, môžeme sa oprávnene obávať, že vedome chcú odstrániť vyššie definované spoločenské zriadenie a nahradiť ho niečím iným, neliberálnym. Bohužiaľ, ultra konzervatívci môžu slobodne šíriť svoje myšlienky práve vďaka liberálnej demokracii, ale tú zneužívajú na jej odstránenie a nahradenie jediným správnym a povoleným názorom.
 
Politik Krajniak a občan Žilinka majú právo vyznávať extrémny konzervatizmus. Avšak nesmú na to zneužívať svoje ústavné funkcie a politizovať a ideologizovať inštitúcie, na čele ktorých stoja. Minister Krajniak a GP Žilinka zneužili svoje ústavné funkcie na ideologickú politiku. Mali by sa občanom za toto zneužitie funkcií a politizáciu ministerstva a prokuratúry verejne ospravedlniť, alebo odstúpiť zo svojich funkcií.
 
ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA sú slovenská mimoparlamentná politická strana, ktorej predsedom je generál vo výslužbe Pavel Macko. Veríme, že budeme Vašou prvou voľbou pri nasledujúcich parlamentných voľbách. Sledujte nás na Facebooku alebo www.ods.sk.
 
✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, pridajte sa k nám, ale nás podporte. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅