HNUS: SLOVENSKÍ NACISTI SA PRIŽIVUJÚ NA OBETIACH VOJNY

HNUS: SLOVENSKÍ NACISTI SA PRIŽIVUJÚ NA OBETIACH VOJNY

Slovenskí neonacisti (stranu nebudem propagovať) prekročili všetky hranice. Zatiaľ čo tisíce slovenských občanov otvorili svoje srdcia a domovy pre tých, ktorí zúfalo utekajú z Ukrajiny pred vojnovým vraždením, najväčšia spodina slovenskej spoločnosti sa opäť chopila šance. Namiesto odsúdenia vojnových zločinov páchaných agresormi, ktorých celú dobu propagovali a obhajovali, útočia na tých najslabších, ktorí zápasia o holý život.

Robia tlačové konferencie, z „kultúrneho“ chlieva šíria videá a snažia sa popierať, že spolu s Ukrajincami utekajú aj ostatní zúfalí cudzinci. Istá slečna na svojich videách spochybňuje, že sú to utečenci a zdieľa svoje pocity, že určite nevedia po anglicky ani krajinsky. Stačilo by sa ich spýtať, ale to by nevyhovovalo nacistickej propagande. Je smutné, že toto všetko sa deje bez reakcie prokuratúry, v čele ktorej stoja páni, ktorí ešte pred pár dňami popíjali vodku a bratali sa s predstaviteľmi zločinného režimu, ktorý rozpútal šialenú vojnu.

Teraz pán Žilinka mlčí namiesto toho, aby sa jasne dištancoval od svojich extrémistických a rusofilných podporovateľov, aj od vojnových zverstiev páchaných režimom, ktorý tak vehementne podporoval. Nechce si ich pohnevať, bude ich potrebovať na to, aby sa predral k ešte väčšej moci. Mlčal, keď tu jeho najbližší spojenci a podporovatelia podnecovali k útokom na poslancov a snažili sa vyvolať mocenský prevrat. Mlčí aj teraz, ale nezabudol (hoci formálne správne) varovať všetkých tých, ktorí by nebodaj chceli aktívne pomáhať Ukrajincom.

Zatiaľ v Charkove zomrel indický študent, ktorý vyšiel z úkrytu, aby si kúpil jedlo. V ukrajinskom meste študoval medicínu. Podľa BBC je v Charkove približne 3-tisíc indických študentov. Ďalší sú v iných ukrajinských mestách.Z krajiny sa snažia dostať aj cez hranicu so Slovenskom. Polícia v utorok informovala, že do Košíc priletelo lietadlo z Indie, ktoré ich dopraví domov.

Približne dvesto ľudí by malo odletieť dnes popoludní. India chystá aj ďalšie repatriačné lety, po svojich občanov posiela lietadlá aj do Rumunska a Maďarska, kam sa takisto dostali cez hranicu s Ukrajinou.Ale slovenskí nacisti bez povšimnutia prokuratúry a OČTK rozvíjajú ďalšiu nenávistnú propagandistickú kampaň v slovenskej spoločnosti.

Zdroj: https://dennikn.sk/minuta/2747663/