Hodnoty presadzované v dennom živote

Hodnoty presadzované v dennom živote

Hodnoty presadzované v dennom živote

Spoločenská zodpovednosť firiem je dôležitá téma. Je cestou k posilňovaniu hodnôt vo firmách a tým aj v spoločnosti. Jej napĺňanie by sa malo prejavovať v dennom živote.

Pracovníci distribučnej firmy urobili v Mackovom boku chybu a veríme, že sa k tomu distribučná firma postaví tak, aby uveriteľným spôsobom potvrdila svoju ohľaduplnosť k prírode a nielen stavanie zisku na prvé miesto v hodnotovo rebríčku.
Včera sme mohli sledovať zaujímavý hodnotový test v našom parlamente. Poslanci parlamentu sa tesnou väčšinou rozhodli, že o svojom kolegovi nenechajú rozhodovať súdy, ktoré majú v oblasti trestného práva väčšie vedomosti a aj nezávislosť ako oni. Konali v súlade so zákonom, ale zároveň tak vyjadrili nedôveru v naše súdnictvo. To je škoda, ktorá sa pridáva k iným podobným situáciám podkopávajúcim dôveru občanov v štát a jeho inštitúcie, medzi ktoré patria aj parlament a súdy.

Pre nás, členov ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA, sú hodnoty dôležité. Preto prvé na čom sme pracovali je náš hodnotový dokument Bystrická deklarácia, ktorú si môžete prečítať na našom webe tu: http://ods.sk/temy/bystricka-deklaracia/

Náš líder a predseda, gen. Pavol Macko, je pre nás vzorom konania postavenom na pevnom hodnotovom základe, založenom na demokratickom ukotvení krajiny a fungujúcich inštitúciách a tiež na pevnej osobnej integrite.

Slovenská spoločnosť je v podobnom rozpoložení, vidíme brutálne zastrašovanie vyšetrovateľov a prokurátorov špičkami politickej moci, ktorí jej po voľbách sľubujú revanš.

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅