HYSTÉRIA ANI AROGANCIA PROTI PANDÉMII NEPOMÔŽU!

Nedôslednosť a nejednoznačnosť opatrení vlády, dvojtvárnosť politikov, ktorí po občanoch niečo chcú, ale sami to nedodržiavajú a vyslovená sabotáž opatrení verejne činnými osobami sú väčšou hrozbou, ako samotná pandémia.

Bohužiaľ, tak ako všetci odborníci varovali, druhá vlna nákazy sa nezadržateľne valí. Je zákerná v tom, že veľa ľudí je nakazených, ale mnohí nákazu podceňujú kvôli bezpríznakovému priebehu. Situácia z prvej vlny musí byť dostatočným varovaním. Viaceré krajiny nezachytili včas jej nástup a nakoniec v dôsledku preťaženia zdravotníctva zbytočne zomierali tisíce ľudí bez adekvátnej lekárskej pomoci a dôstojného pohrebu.

Nestačí nadávať občanom. Potrebujeme zodpovednú vládu, ktorá má jasný plán, nešíri paniku, ale dôsledne realizuje rozumné opatrenia na včasnú detekciu, dohľadávanie a elimináciu ložísk nákazy. Potrebujeme účinné cielené opatrenia a ich prísne dodržiavanie namiesto neadresných celoplošných zákazov.

Občianski demokrati Slovenska sú znepokojení tým, že vydávané nariadenia sú nejednoznačné a často uvádzané do praxe mimo predpísaný zákonný postup. Rovnako nás znepokojuje tolerancia arogancie a propagácia nezodpovedného prístupu šarlatánov a extrémistických politikov. Verejnoprávne médiá sú platené všetkými občanmi. Je neprípustné, aby za peniaze občanov dávali nadmerný priestor extrémistickým politikom a ľuďom, ktorí verejne spochybňujú hrozbu nákazy a demonštratívne propagujú porušovanie opatrení voči jej šíreniu.

Zdroj foto: Vysielanie RTVS