Kde sú tie požičané a utratené miliardy, páni Fico a Pellegrini?

Kde sú tie požičané a utratené miliardy, páni Fico a Pellegrini?

kapitola-rozpocet
Kde sú tie požičané a utratené miliardy, páni Fico a Pellegrini?
 
Musíme sa usilovať o vyrovnaný štátny rozpočet. Slovensko na splátky úrokov dá tento rok 863 miliónov eur a táto suma sa má do roku 2025 zdvojnásobiť.
Mohol by niekto vyčísliť, čo všetko sa dalo za tie peniaze postaviť, zabezpečiť alebo opraviť?
 
Chápeme, že teraz je naozaj veľká kríza a občanom treba pomôcť. Potrebujú istotu, že v dôsledku inflácie, energetickej krízy a ďalších dopadov vojny nezomrú hladom, nepomrznú ani neskončia na ulici, lebo im ich dôchodok alebo príjem nevystačí na nájomné a náklady bývania.
 
Predchádzajúce vlády Smeru trestuhodne prehajdákali obdobie najväčšej konjunktúry, kedy sme zaznamenali dvojciferné rasty HDP a oni aj tak zvyšovali dlh. Ale všetko prejedli a niekde zapantrošili, či mnohé zdroje skončili u ich oligarchov. Požičiavali si a rozhadzovali, hrali sa na sociálnych demokratov. Nič nevybudovali, zostala po nich rozbitá infraštruktúra a rozvrátené rezorty s obrovským investičným dlhom.
 
Teraz, keď je naozaj zle, musíme si opäť požičiavať miliardy, aby sme pomohli občanom a pokrytci v opozícii vykrikujú, že málo. Za stav verejných financií by aj voči nim mala byť vyvodená nielen politická zodpovednosť.
******
Stabilné verejné financie sú pre ODS absolútnym základom. Máme v tom jasno, nemôžeme minúť viac, ako máme. Dlhodobo vyrovnaný rozpočet a nezvyšovanie dlhu sú základom stability. Prístup k verejným financiám potrebuje zmenu, od sústredenia sa na udržiavanie súčasného stavu musíme prejsť na zabezpečenie budúcnosti a rozumné investície. Chceme našim deťom zanechať krajinu bez dlhov a s príležitosťami pre rozvoj.
 
ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA sú slovenská mimoparlamentná politická strana, ktorej predsedom je generál vo výslužbe Pavel Macko. Veríme, že budeme Vašou prvou voľbou pri nasledujúcich parlamentných voľbách. Sledujte nás na Facebooku alebo www.ods.sk.
 
✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅