MATOVIČ POMÁHA OPOZÍCIÍ

Včera bol síce štvrtok, 27. mája, ale pri pozeraní správ mohli mať občania pocit, že jedna reportáž je ešte z Veľkonočného pondelka. Nie, nešlo o archívne zábery. To len niektorí politici v národnej rade opäť ukázali to, ako by sa volení zástupcovia občanov nemali správať.

Slová ako „špinavec,“ či „farizej“ v žiadnom prípade nepatria do parlamentu. Takisto, na pôdu Národnej Rady nepatria bohapusté provokácie. Na videu je vidieť, kto začal provokovať. Vina neleží iba na strane provokatéra, v tomto prípade Igora Matoviča, ale aj na strane vyprovokovaného, teda Miroslava Suju.

Ako prvý porušil rokovací poriadok práve Igor Matovič. Nevedno prečo podpredseda NR SR, Gábor Grendel, neupozornil ministra Matoviča na jeho nevhodné správanie. Takisto, poslanec Suja mohol požiadať podpredsedu Grendela, aby zakročil a vykázal ministra Matoviča z rokovacej sály. Z toho vyplýva, že potrestaný by nemal byť iba poslanec Suja. Trest by mal dostať aj Igor Matovič, ktorý podľa záberov, celú situáciu vyprovokoval.

V NR SR sa nemôžeme správať ako v štvrtej cenovej. Pán minister takýmto spôsobom nahráva opozícií. Je, bohužiaľ, pravdou, že reakcia poslanca Suju, bude imponovať istej časti voličov. Doteraz boli v prieskumoch fašisti, (strana Republika), pod hranicou zvoliteľnosti. Ak im potom preferencie porastú, budú mať na tom zásluhu aj nevhodné správanie a provokácie. Aj takýmto spôsobom môžu rásť politické sily, s ktorými mnohí nesúhlasia. Slušní a kultúrni ľudia si potom môžu dať vyrobiť nové tričká. Z jednej strany bude napísané: „Fico chráni zlodejov“ a z druhej strany bude „Matovič pomáha opozícií.“

ODS – Občianski demokrati Slovenska, odsudzujú akékoľvek nevhodné správanie politikov nielen na pôde NR SR, ale celkovo, či už vo verejnom, alebo súkromnom živote. Bez pozitívneho príkladu naši občania nebudú mať dôveru v štátne inštitúcie, úrady, či parlament. Ak to chceme zmeniť, musíme voliť takých ľudí, ktorí majú hodnoty, morálny kredit a kultúrnu úroveň. Inak budeme ďalej svedkami nedôstojného správania sa a výrokov poslancom a ministrov.