NÁVRH NA 500-EUROVÉ POUKÁŽKY ZA OČKOVANIE JE ŠKODLIVÝ

‼️NÁVRH NA 500-EUROVÉ POUKÁŽKY ZA OČKOVANIE JE ŠKODLIVÝ

ODS – Občianski demokrati Slovenska odmietajú politické kupčenie so zdravím a morálny hazard. Úprimne veríme, že minister financií chcel zvýšiť záujem o očkovanie a pomôcť vyriešeniu pandémie.

⛔️Predložil však zlý návrh, ktorý poslanci v záujme spoločnosti a budúcnosti našich detí nesmú prijať. Tento návrh naviac len nahráva deštrukčnej opozícii.

1️⃣ Návrh je neférový a diskriminačný voči všetkým zodpovedným občanom. Trestá tých, ktorí platia dane a odvody a zaplatia aj poukážky. Odmeňuje tých, čo z rôznych dôvodov váhali alebo odmietajú očkovanie. Pohŕda ohľaduplnými a zodpovednými, ktorí sa dali zaočkovať a dodržiavajú opatrenia.

2️⃣ Masívne nadbieha tým, čo sa odmietajú podieľať na solidarite so spoločenstvom. To bude demotivovať ďalšiu časť zodpovedných občanov. Nabudúce namiesto ohľaduplnosti a zodpovednosti budú čakať na výhodnejšiu ponuku. Je to podobné ako deflácia – dlhodobé znižovanie cien odrádza ľudí od spotreby.

3️⃣ Vláda opakovane obetuje budúcnosť našich detí pre krátkodobý politický efekt. Návrh počíta s dodatočnými výdavkami pol miliardy eur. Už teraz máme obrovský deficit. Tieto obrovské dlhy budú splácať naše deti. Tí najšikovnejší už odchádzajú z krajiny a bude to ešte horšie.

4️⃣ Časť vládnej koalície robí presne to, čo tvrdo kritizovala, keď bola v opozícii. Ľudia volili zásadnú zmenu. Teraz vidia politické kupčenie a predbiehanie sa so Smerom o priazeň nenáročného voliča. Presne takto by postupoval niekto, kto sa chystá na predčasné voľby namiesto toho, aby viedol krajinu v ťažkej kríze.

5️⃣ Každé slobodné rozhodnutie občana má svoje následky. Nesmieme však skĺznuť do vypočítavania hodnoty života občanov. Naša krajina bude fungovať len keď dosiahneme základnú spoločenskú dohodu. Chrániť životy a zdravie občanov je prvoradá úloha vlády. Musí vedieť prijímať aj nepopulárne opatrenia a vysvetľovať ich občanom.

✅ Pandémia sama neodíde. Potrebujeme dlhodobejšie strategické riešenia, tak ako vo vojne. Ad hoc nápady bez spoločenskej zhody a výhľadu na dlhšie časové obdobie situáciu neriešia, ale zhoršujú.