V poslednom období vidíme v súvislosti s infláciou mimoriadnu politickú aktivitu opozície, ako aj vládnej koalície. Je nešťastné, keď sa na takejto téme snažia získavať politické body.

Inflácia, čiže zvyšovanie cien, je súčasťou trhovej ekonomiky, ktorú tu našťastie máme už niekoľko desaťročí. Na výsledkoch trhovej ekonomiky a ekonomickom raste profitujú všetci, či už zamestnanci, podnikatelia, ale aj dôchodcovia.
Dobre nastavený sociálny systém s infláciou počíta a reaguje na ňu prostredníctvom valorizácie dávok, t. j. tieto dávky sa automaticky, bez rozhodnutia politikov zvyšujú v závislosti na inflácii.

Podľa aktuálne platných mechanizmov valorizácia prichádza s ročným časovým oneskorením, pretože je tak nastavený zákon. Preto navrhujeme jednoduchú zmenu zákona, s ktorou valorizácia príde skôr a vyrovná u zasiahnutých skupín aktuálne zdražovanie.

ODS presadzuje odborné, promptné a férové riadenie štátu. Odmietame uplácanie občanov tým, že v nich politici vyvolávajú pocit, že bez nich by boli na mizine. Žijeme v modernom štáte postavenom na takých princípoch, aby sa o najslabších štát postaral aj bez bombastických tlačových konferencií.

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅