NESMIEME DOPUSTIŤ, ABY SA VOJNA DOSTALA NA SLOVENSKO

NESMIEME DOPUSTIŤ, ABY SA VOJNA DOSTALA NA SLOVENSKO

Tlačová správa spoločnej kandidátky č. 7

NESMIEME DOPUSTIŤ, ABY SA VOJNA DOSTALA NA SLOVENSKO!

 

Spoločná kandidátka č. 7 si dnes pripomína 84. výročie vypuknutia druhej svetovej vojny. Pred osemdesiatimi štyrmi rokmi vojská nacistického Nemecka začali brutálnu okupáciu Poľska. Bohužiaľ, od prvého dňa sa k tejto agresii pridal aj slovenský vojnový štát. O 17 dní neskôr napadol Poľsko aj ZSSR, vtedajší spojenec nacistického Nemecka a osud Poľska bol spečatený. Vypukla najstrašnejšia vojna v dejinách ľudstva, ktorá si po celom svete vypýtala viac ako 65 miliónov ľudských obetí.

 
7-čka odsudzuje akékoľvek vojnové násilie. „Nemôžeme byť kľudní, keď v susednej krajine už takmer rok a pol zúri ničivá vojna. My chceme mier a bezpečnosť pre Slovensko, to je náš najvyšší cieľ. Sme solidárni s Ukrajinou, ktorá zatiaľ statočne drží vojnu ďaleko od našich hraníc.“ zdôraznil Zsolt Simon.
 
Jozef Rajtár upozornil na to, že tak, ako pred 84-mi rokmi, aj dnes sú na Slovensku ľudia a politici, ktorí si želajú víťazstvo agresora. „Bez mieru a bezpečnosti nebude ani pokoj a prosperita na Slovensku. Je naivné myslieť, že ak Rusko vyhrá a obsadí Ukrajinu, my sa budeme mať lepšie. Nebudeme! Naopak, budeme musieť vynakladať peniaze na našu bezpečnosť, ktoré by sme mohli použiť na školstvo a zdravotníctvo,“ dodal Rajtár.
 
Generál Macko zdôraznil, že strany 7-čky odmietajú akékoľvek úvahy o vystúpení z EÚ a NATO. Členstvo v EÚ a NATO sú základnou podmienkou existencie slobodnej a samostatnej Slovenskej republiky, integrovanej v rodine demokratických krajín. „Európska únia nám dáva priestor pre našu ekonomickú prosperitu a slobodný pohyb v rámci Európy. NATO garantuje našu bezpečnosť. Tí, ktorí chcú vystúpenie z EÚ a NATO, buď nevedia, čo činia, alebo chcú krajinu uvrhnúť do chaosu a izolácie,“ zdôraznil Macko.
 
Lídri 7-čky vyzývajú občanov, aby sa zúčastnili volieb a nedovolili vytrhnutie Slovenska zo zóny bezpečia a stability.
 
Za spoločnú kandidátku č. 7
Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana

Pavel Macko, Zsolt Simon, Jozef Rajtár