NESÚHLASÍME S FORMOU DOFINANCOVANIA ZDRAVOTNÍCTVA

Problémy s financovaním zdravotníctva sa vláda rozhodla riešiť navýšením výdavkov na zdravotníctvo o 365 miliónov Eur a to nasledovne:

💉 100 mil € navýšením platby za poistencov štátu,
💉 120 mil € navýšením imania v štátnej poisťovni VšZP
💉 145 mil € cez vyšší výber poistného.

ODS má k tomuto riešeniu tri základné výhrady, takto sa štát zodpovedne neriadi.

👉 Samotná suma je prezentovaná ako 1 milión denne. Ako bola teda samotná suma vytvorená? Ako marketingová správa pre naivnú verejnosť, alebo odborne vypočítaná potreba zdravotníctva? Je nepravdepodobné, že požadovaná suma spĺňa obe požiadavky. Opäť vyhral populizmus a nie odbornosť.
👉 Finančná injekcia štátom vlastnenej poisťovne je nefér voči súkromným poisťovniam, ale hlavne poistencom týchto súkromných poisťovní, ktorí odvádzajú dane rovnako, ako poistenci štátnej poisťovne. Je to len sanovanie zlého managementu VšZP.
👉 Zvykli sme si, že táto vláda sa snaží vydávať prirodzené navýšenie príjmu, alebo zníženie výdavkov, ako napríklad „Dynamické efekty“, alebo Krajniakova „úspora“ vo forme zníženia výdavkov na ľudí, ktorí zomreli na kovid. My však takéto balamutenie verejnosti odmietame.

⚠️ Žiadame vládu, aby sa riešeniu problémov v zdravotníctve venovala systematicky, férovo voči všetkým aktérom a verejnosť informovala objektívne a zodpovedne. ⚠️

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅