POSTUPNE ZASTAVME ODBER ROPY A PLYNU Z RUSKA

Na Ukrajine sa v týchto dňoch bojuje aj za nás. Putinov režim sa nijako netají tým, že vedie vojnu proti Západu a za obnovenie sféry vplyvu z čias sovietskeho impéria. Po rokoch tichej informačnej vojny prišla fáza tvrdých ultimát a horúca vojna.

Ruský štát zneužíva našu slabosť, nerozhodnosť a prílišnú závislosť celej Európy od ruských dodávok ropy a plynu. Na Slovensku je energetická závislosť na Rusku ešte horšia a všetky vlády s ňou tridsať rokov nič nerobili.
Naša voľba nie je výber medzi nižšími cenami energií a obetovaním Ukrajiny. Ak pod brutálnou vojenskou silou padne Ukrajina, ďalší na rade sme my. Pred nami je voľba medzi samotnou existenciou suverénneho Slovenska a zachovaním nášho spôsobu života alebo nastolením autoritárskeho protektorátu agresívneho impéria.

Ani striktné sankcie Západu voči Rusku nezastavili agresiu Ruska voči Ukrajine. Preto vyzývame vládu, aby apelovala na EU na spoločné radikálne zníženie nákupu ropy a plynu z Ruska. Nesúhlasíme s tým, aby naše peniaze, ktoré za tieto suroviny posielame Putinovmu režimu, boli používané na vojnu proti Ukrajine.

Uvedomujeme si, že takéto rozhodnutie bude znamenať nemalé náklady, zvýšenie cien energií a možno aj niektoré dočasné obmedzenia pre náš priemysel. Vieme však, že existujú alternatívne riešenia pre dodávky ropy a plynu do Európy, ktoré je možné aktivovať.

ODS – Občianski Demokrati Slovenska sú presvedčení, že je čas použiť tie najsilnejšie ekonomické zbrane voči agresorovi v podobe putinovského Ruska aj za cenu nekomfortu, zvýšených nákladov a spomalenia ekonomického rastu, pretože ide o obranu našich demokratických hodnôt, ide o obranu nášho spôsobu života.

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅