ROBERT FICO BY MAL DEFINITÍVNE ODÍSŤ Z VEREJNÉHO ŽIVOTA

Robert Fico by mal definitívne odísť z verejného života

My, Občianski demokrati Slovenska – ODS, vyzývame Róberta Fica, aby vyvodil osobnú zodpovednosť a definitívne sa stiahol z politického a verejného života. Vyzývame ho, aby prestal s útokmi na štátne orgány plniace si zákonnú povinnosť, krivými obvineniami, šírením nenávisti, lží a zastrašovaním policajtov a prokurátorov.

Pán Fico nám posiela ostré politické odkazy a výzvy. V rovnakom čase zomierajú stovky našich spoluobčanov na následky ochorenia Covid-19 a kolabujú naše nemocnice. Spoluzodpovednosť za tento stav má aj Robert Fico. Demonštratívne a verejne ignoroval elementárne hygienicko-bezpečnostné opatrenia, svojím spávaním stimuloval odmietanie proti-pandemických opatrení a občiansku neposlušnosť a spochybňoval očkovanie.

Vrcholom jeho politického hyenizmu je zneužívanie tragickej udalosti väzobne stíhaného M. Lučanského. Je to pán Fico, ktorý nesie minimálne politickú zodpovednosť za stav spoločnosti a nepriamo aj tragédiu M. Lučanského. Práve za vlád R. Fica došlo k rozkladu právneho štátu a masívnemu zneužívaniu štátnych orgánov a justície na mocensko-politické záujmy skupiny ľudí blízkych R. Ficovi.

M. Lučanského a desiatky ďalších podozrivých do väzby nedostala táto vláda, ako tvrdí R. Fico. Dostali ich tam podozrenia a dôkazy, že sa v obludnom rozsahu podieľali na zneužívaní právomoci, kupčení s justíciou a rozsiahlej korupcii. Mnohí z podozrivých boli stranícki alebo dokonca osobní nominanti R. Fica.

Ani najnovšia tragédia a politická spriaznenosť podozrivých s bývalými vládnymi stranami nie je dôvodom na ich beztrestnosť. Zákony musia platiť pre každého rovnako. Aj pre politických nominantov a osoby blízke strane R. Fica.

foto: TASR