SLOVENSKO MÁ ŠANCU ZAČAŤ OČISTU SPOLOČNOSTI

Včera mal Najvyšší súd Slovenskej republiky rozhodovať vo veci odvolania Mariána Kotlebu voči rozsudku, ktorý ho odsúdil na 4 roky a 4 mesiace za šírenie nacistickej propagandy.

Tento proces je dôležitý preto, lebo naša spoločnosť má šancu povedať jednoznačné nie nenávistnej propagande, ktorú šíria niektorí politici. Zároveň dostaneme možnosť dôstojne sa vysporiadať s našou minulosťou a prestaneme žiť v tieni historických lží a prekrúcačiek.

Marián Kotleba by mal byť súdený nielen za nacistickú propagandu, ale aj za šírenie dezinformácií v prospech Ruskej federácie. Už v roku 2017 bol na portáli Hospodárskych novín uverejnený článok (link nižšie), ktorý poukazoval na prepojenie Kotlebovej strany a ruského kapitálu. Teda sa ukazuje, že fašistický vlastizradca poukazuje na „vlastizradcov.“

ODS – Občianski demokrati Slovenska veria, že Najvyšší súd potvrdí spravodlivý rozsudok a Slovensko nastúpi cestu očisty verejnosti od nenávistí a lží. Zároveň vyzývame Generálnu prokuratúru SR, aby zvlášť v tejto vyhranenej situácii nestrkala hlavu do piesku, ale obnovila oddelenie pre boj s extrémizmom.

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅