Slovensko potrebuje demokratickú alternatívu

Slovensko potrebuje skutočnú zmenu a novú silnú demokratickú alternatívu voči populizmu a oportunizmu!

Vládna koalícia opäť potvrdila, že zásadné zmeny spoločenských pomerov neprinesie. Dnešné rokovanie parlamentu o tzv. súdnej reforme opakovane ukázalo, že súčasná vládna koalícia je disfunkčná. Nie že by navrhovaná súdna reforma bola perfektná, ale koalícia sa na nej mohla aspoň dohodnúť dopredu. Postup poslancov koalície a politických strán, ktoré tvoria koalíciu ukazuje, že tieto strany nie sú schopné efektívne a konštruktívne riadiť štát už ani keď ide o peniaze.

Koalícia vznikla po prelomových voľbách, v ktorých občania očakávali zásadnú zmenu politického štýlu. Ľudia chceli nielen vyvedenie Slovenska z područia korupčnej mafie, ale aj naše nasmerovanie na obnovenie rastu a rozvoja krajiny. Prišla pandémia a objektívne narušila plány novej vlády.

Pandemická kríza bola výzva, ale aj príležitosť ukázať občanom, že krajina sa dá v ťažkých chvíľach zjednotiť a riadiť lepšie ako to robili socialisti a kleptokracia. Vláda však zlyhala a namiesto efektívneho riadenia krízy pre minimalizáciu strát a dopadov, partneri sa sústredili na vzájomný boj o celkovo padajúce percentá podpory
.
Protikorupčné úsilie sa zadrháva na katastrofálnej voľbe generálneho prokurátora či šéfa SIS a skončilo sa v nechutnom boji inštitúcií. Čoraz viac podozrivých korupčníkov vychádza na slobodu. Očista verejnej správy sa postupne mení na dosadzovanie vlastných ľudí bez ohľadu na ich kvalifikáciu a schopnosti. Poslednou baštou a nádejou na aspoň nejaký pokrok bol Plán obnovy. Už pri jeho príprave sme namiesto spolupráce videli pretláčanie úzkych straníckych záujmov.

Spoločnosť sa radikalizuje a čoraz viac sa presadzujú extrémisti a radikáli. Naša štátnosť a civilizačné smerovanie sa otriasa v základoch.

ODS – Občianski demokrati Slovenska budú hľadať možnosti, ako vytvoriť rozumnú a zodpovednú alternatívu proti politickej a mocenskej pomste obidvoch frakcií Smeru a ich extrémistických spojencov, ako aj voči nekompetentným populistom.

Demokratické sily a demokraticky zmýšľajúci občania nesmú rezignovať na osud svojej krajiny a vydať ju do rúk extrémistom alebo nezodpovedným politikom!