Našim protinárodným šialencom nestačí jedna totálna vojna v Európe. Intenzívne držali palce a vytešovali sa z prípadného úspechu kandidátky na francúzskeho prezidenta z extrémnej pravice. Vedia vôbec, že Marie le Pen chce okrem iného zrušiť EÚ, agrodotácie pre slovenských farmárov, zavrieť francúzske fabriky u nás a presadzovať francúzsky ekonomický nacionalizmus?

Danko ukradol názov svojej strany z roku 1871, ale jeho SNS nemá nič spoločné s presadzovaním národných záujmov a toho, čo je dobré pre Slovensko a jeho občanov. Dnešná SNS je viac dobytkársky spolok ako strana zastupujúca záujmy slovenského národa. Vie Danko, aké bolo postavenie Slovenska a nášho národa v roku 1871?

Slovensko jednoznačne profituje z európskej integrácie a členstva v euroatlantických štruktúrach. Sme malý, ale šikovný národ. Lepšie sa vieme presadiť vo väčšom ekonomickom priestore spoločného trhu. Je to len na nás, ako a čím sa presadíme.

Ekonomický nacionalizmus a strata spoločných trhov alebo férového prístupu na ne by pre Slovensko znamenali prepad ekonomiky a zníženie životnej úrovne širokých más. Ale možno by pomohol pár miestnym oligarchom a politickej verchuške. Masové rozkrádanie verejných zdrojov bez vonkajšej kontroly a konkurencie by sa iba prehĺbilo.

Na príklade Ukrajiny vidíme, ako je ťažko aj veľkému národu, ak nie je integrovaný do väčšej rodiny. Napriek tomu Ukrajina dostáva obrovskú solidárnu pomoc. Ale solidárna pomoc nie je to isté ako bezpečnostný dáždnik kolektívnej obrany a plnohodnotné členstvo v spoločnom trhu.

EÚ ani NATO nie sú bez problémov a bez vnútorných kontroverzií alebo niekedy aj prílišnej byrokracie. Ale nepleťme si formu a obsah. My nepotrebujeme a nesmieme útočiť na EÚ a NATO. Je to proti našim životne dôležitým a existenčným záujmom. Skutoční vlastenci nebojujú proti EÚ a NATO, ale formujú svoje vlastné národné záujmy a pozície a tie sebavedome a slušne uplatňujú v týchto organizáciách.
Ak by sa protinárodným nacionalistickým šialencom podarilo rozbiť projekt spolupracujúcej Európy a nahradiť ho spolkom rozhádaných nacionalistických štátov, existencia samostatného a suverénneho Slovenska by bola ohrozená ako jedna z prvých.

Pavel Macko
predseda ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA
https://m.facebook.com/profile.php?id=100076512694707

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅