Účel nemôže svätiť prostriedky

Účel nemôže svätiť prostriedky

Účel nemôže svätiť prostriedky

Demokratický politik je povinný hľadať širšiu politickú dohodu s demokratickými partnermi. Žiadny osobný cieľ demokratického politika nemôže byť tak dôležitý, aby slúžil na popretie základných demokratických princípov a hodnôt. Pri akomkoľvek cieli je dôležitá aj cesta, ktorou sa do cieľa dostaneme. V prípade balíčka pomoci z dielne ministra financií existujú vážne pochybnosti už o samotnom cieli. Ten podľa odborníkov nezodpovedá situácii ani nerieši komplexne a férovo problémy občanov.
 
Ignorovanie námietok odbornej verejnosti a demokratických politických partnerov a silové presadenie osobných politických návrhov aj za cenu spolčovania sa s fašistami je škodlivé pre celú spoločnosť. Fašisti podporili kontroverzný návrh nie preto, aby pomohli rodinám, ale aby dosiahli legitimizáciu svojej strany a ideológie od najsilnejšej vládnej strany.
 
👉👉👉 ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA odmietajú filozofiu „účel svätí prostriedky“ vo verejnej politike. Politika a politici v demokratickom a právnom štáte musia slúžiť občanom a nemôžu byť bez morálky a základných hodnôt. Pomoc občanom musí byť účelná, efektívna, adresná a podporená reálnymi zdrojmi spoločnosti.
 
ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA sú slovenská mimoparlamentná politická strana, ktorej predsedom je generál vo výslužbe Pavel Macko. Viac sa o nás môžete dozvedieť, ak budete sledovať naše FB stránky, alebo navštívite www.ods.sk
 
✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅
 
zdroj foto: Facebook.com