VÝZVA NA VYPOVEDANIE ZMLUVY S RUSKOU GP

VÝZVA NA VYPOVEDANIE ZMLUVY S RUSKOU GP

Nemusíme nikomu pripomínať, že Ukrajina čelí nevyprovokovanej invázií zo strany Ruskej Federácie. V tejto súvislosti sa vo viacerých krajinách prijímajú opatrenia na zabránenie šírenia hoaxov a klamstiev. Aj u nás sa už prijímajú takéto kroky. Je však veľmi dôležité, aby aj štátne inštitúcie citlivo reagovali a prehodnocovali svoje kontakty a spolupráce s ruskými inštitúciami.

Pred niekoľkými týždňami Generálny prokurátor Maroš Žilinka absolvoval služobnú cestu do Moskvy. Všetko by bolo v poriadku nebyť toho, že sa stretol s ruským Generálnym prokurátorom, ktorý je na sankčnom zozname EÚ. Generálny prokurátor Krasnov sa na tento zoznam nedostal len tak pre nič za nič. Je tam preto, že inštitúcia, ktorú riadi, vedie vyšetrovanie viacerých závažných káuz do stratena. Ako príklad možno uviesť vraždu novinárky Politkovskej, na ktorej sa preukázateľne podieľala ruská štátna moc a ktorá dodnes nebola riadne vyšetrená.

Okrem toho, na Slovensku sme dlhodobo svedkami systematickej a cielenej ruskej dezinformačnej kampane, hlavne na sociálnych sieťach, ktorá do našej spoločnosti vniesla mnoho zla a nesvárov. O to cynickejšie znie fakt, že Maroš Žilinka podpísal s ruskou Generálnou prokuratúrou zmluvu o spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Je to výsmech do tváre celému národu a vrchol cynizmu.

ODS – Občianski demokrati Slovenska vyzývajú generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby vypovedal zmluvu s ruskou Generálnou prokuratúrou a prestal sa tak vysmievať všetkým slušným ľuďom na Slovensku.

zdroj foto: https://www.facebook.com/Maro%C5%A1-%C5%BDilinka-gener…/