ZASTAVME HLAS, ktorý dáva Viktora Orbána súčasnej koalícii za príklad.

Víkendové víťazstvo Viktora Orbána v Maďarsku prinieslo rôzne reakcie slovenskej politickej scény. To, že ho bude obdivovať Danko sa dalo čakať. Ale čo je pre Slovensko alarmujúce je reakcia strany HLAS – Sociálna Demokracia, aktuálneho lídra volebných preferencií.

V svojom stanovisku uvádzajú: „Vládna koalícia sa v diskusiách vyhovára, že pandémia a vojna sú zodpovedné za to, že má takú vysokú nedôveru ľudí. Víťazstvo Viktora Orbána ukázalo, že rovnako ako oni aj on, ako premiér, čelil pandémii a vojne a predsa dokázal vysoko zvíťaziť nad opozíciou. Vysvetlenie je jednoduché. Slovensko potrebuje silného lídra, ktorý ľuďom v ťažkých časoch pomáha a nešetrí peniaze na sociálne programy, ktoré im pomôžu prežiť ťažké obdobie”.

Ak je pre Petra Pellegriniho Orbánov spôsob politiky, ktorý ho priviedol k víťazstvu inšpiratívny, tak mu pravdepodobne nevadí v politickom boji použiť tie najzákernejšie, demokraciu popierajúce zbrane, ako:

– Zneužívanie verejných médií aj veľkú časť oligarchami ovládaných súkromných médií na manipuláciu verejnej mienky a provládnu propagandu a cielene vytlačený hlas opozície z verejného priestoru,

– Cieľavedomé budovanie oligarchistického tipu ekonomiky pre osobné obohatenie sa vybraných oligarchov a ekonomickú podporu Orbánovského režimu,

– Obmedzovanie slobody pre súdnu a akademickú samosprávu pre politické a mocenské účely

– Zneužívanie verejných financií na kupovanie voličov na úkor budúcnosti a budúcich generácií.

My ODS sme presvedčení, že Slovensko potrebuje presne opačný typ politikov. Politikov, rešpektujúcich demokratické princípy, férové politické prostredie, ekonomiku bez oligarchov a opatrenia, ktoré slúžia na rozvoj krajiny a to nie len do najbližších volieb, ale na desaťročia dopredu. Nepotrebujeme politikov, ktorí smerujú krajinu do izolácie od ostatných európskych, demokratických a prosperujúcich krajín.

✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅