ŽIADAME DÔSLEDNÉ VYŠETRENIE A VYVODENIE ZODPOVEDNOSTI

Samovražda bývalého policajného prezidenta počas väzby je šokujúca informácia. V demokratickom štáte má každý právo na spravodlivý proces. Štát má povinnosť uchrániť každého podozrivého a predviesť ho bez ujmy pred spravodlivosť.

My, Občianski demokrati Slovenska – ODS, trváme na dôslednom a nezávislom vyšetrení celého prípadu. Je trestuhodné, že štátne orgány nedokázali zabrániť tejto mimoriadnej udalosti. Najmä, ak k nej došlo po predchádzajúcom incidente a jeho masívnej medializácii. Vyšetrovanie dopredu nesmie vylúčiť žiadny variant a motív. Rovnako trváme na dôslednom vyvodení zodpovednosti voči všetkým, ktorí udalosti mali zabrániť.

Pri vyšetrovaní sa nesmie obísť ani otázka, komu najviac vyhovuje, že Milan Lučanský už asi nikdy neprehovorí. Dlhodobo na tom môže mať záujem skupina ľudí, ktorá sa musela veľmi báť, že začne rozprávať.

Prípadné úmrtie kľúčového obvineného a dôležitého svedka, ktorý nás mohol doviesť až ku koreňom fungovania mafiánskeho štátu je kolosálny škandál, ktorý ohrozuje fungovanie štátu. Vyzývame na dôsledné prijatie režimových a technických opatrení, ktoré zabránia opakovaniu takejto udalosti a úplné informovanie verejnosti.