ZRUŠIŤ ALEBO ZMENIŤ §363 TRESTNÉHO PORIADKU?

ZRUŠIŤ ALEBO ZMENIŤ §363 TRESTNÉHO PORIADKU?

My, ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA sme za rozumnú politiku a podporujeme prijímanie zmien zákonov a ústavy SR po dôkladnej úvahe. Preto sa nepridáme k petícii Via Iuris, lebo jej návrh novely §363 považujeme za nedostatočný. Predložíme vlastný návrh novely §363 TP, súvisiaci s komplexnou reformou prokuratúry a budeme iniciovať novú petíciu za takúto zmenu a reformu.
 
1️⃣ Sme proti zrušeniu §363 TP, lebo má svoj účel. Jeho nesprávne používanie nie je dôvodom na jeho zrušenie, ale zásadnú novelu.
 
2️⃣ Nestačí kritizovať alebo vymeniť generálneho prokurátora, treba zmeniť systém prokuratúry a odstrániť z nej svojvôľu.
 
3️⃣ Do rozhodovania podľa §363 zavedieme dvojstupňovosť a právnu preskúmateľnosť. Dnes sú prokurátori pripravujúci podklady pre rozhodnutie GP vo vazalskom postavení voči generálnemu prokurátorovi.
 
4️⃣ Ak sa zruší obvinenie podľa §363 z dôvodu porušenia zákona, musí nasledovať vyšetrenie a prípadný postih za takéto porušenie zákona.
 
ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA sú slovenská mimoparlamentná politická strana, ktorej predsedom je generál vo výslužbe Pavel Macko. Veríme, že budeme Vašou prvou voľbou pri nasledujúcich parlamentných voľbách. Sledujte nás na Facebooku alebo www.ods.sk.
 
✅ Ak súhlasíte s našimi názormi, podporte nás. Viac informácií nájdete na http://ods.sk/pridajte-sa-k-nam/ ✅