Roman Dianiška

1. podpredseda strany 

Roman Dianiška

Dobrý deň, volám sa Roman Dianiška a rád by som sa Vám predstavil ako človek a ako člen a podpredseda politickej strany ODS – Občianski demokrati Slovenska.

Narodil som sa v roku 1974 v Banskej Bystrici. Detstvo a dospievanie som prežil na najväčšom Banskobystrickom sídlisku Sásová. Po absolvovaní základnej školy som vyštudoval Stredné odborné učilište spojov v Banskej Bystrici. Školu som skončil výučným listom a maturitou.

V roku 1993 som nastúpil do práce v PNS kde som pracoval na výpočtovom stredisku. Nasledovalo absolvovanie základnej vojenskej služby v Prešove a v Poprade. Po návrate som rok pracoval v banke Slovakia ako operátor na oddelení informatiky, V roku 1997 som nastúpil do výpočtového strediska v podniku Petrochema Dubová. V roku 2001 som prijal ponuku Istrobanky v Banskej Bystrici, kde som pracoval na oddelení informatiky.
Od roku 2004 podnikám v online reklamných službách.
V roku 2007 som sa oženil, mam 2 krásne deti a s rodinou žijeme v malebnej obci Slovenska Ľupča.

Čo sa týka politiky, zaujímala ma od roku 1989.
Aktívne som sa však začal angažovať až v roku 2018, keď som vstúpil do strany SPOLU-OD. Za stranu ako takú som nekandidoval, pomáhal som len s podpornou prácou pre jej vznik a voľby. V roku 2020 po sneme strany som, podobne ako viacero ďalších členov, zo strany odišiel. Dôvodom bola zmena smerovania a ideológie, s ktorou som nemohol súhlasiť.

O politike som sa naučil, že nie je čiernobiela, ale je to skôr neustále hľadanie konsenzu a veľa tímovej prace.

Preto som ani po odchode na politiku nezanevrel a spoločne s ďalšími ľuďmi, ktorí vyznávajú hodnoty občianskej demokracie sme v júni 2020 začali pracovať na vzniku strany ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA. Po roku a pol sa 4.12.2021 konal prvý oficiálny snem strany ODS – Občianski demokrati Slovenska, na ktorom mi delegáti prejavili dôveru a zvolili ma za prvého podpredsedu.

A čo chcem v politike dosiahnuť? Aby moje, naše deti nemuseli odchádzať za lepším životom za hranice. Chcem spravodlivý štát pre všetkých, taký, ktorý silným a pracovitým nehádže polená pod nohy a zároveň pomáha slabým.
V strane ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA mám na starosti členskú základňu. Táto práca nie je jednoduchá a som odhodlaný venovať sa jej naplno, pretože členskú základňu považujem za jednu z najdôležitejších vecí v strane, a preto chcem celú svoju politickú prácu venovať hlavne tejto oblasti.

Verím, že vás presvedčíme našimi principiálnymi postojmi, jasným smerovaním a čitateľnosťou. Ak sa o nás chcete vedieť viac, pozývam Vás občanov Slovenska sledovať moju aj našu prácu na webe ODS, na sociálnych sieťach a v médiách.