Prečo chceme novú stranu?

účasné politické strany ani za 30 rokov nedokázali zabezpečiť pre občanov slušnú a stabilnú demokraciu a skutočne funkčný právny štát. Chceme budovať silné, demokratické a prosperujúce Slovensko sebavedomých občanov, v ktorom sa darí poctivým, šikovným a usilovným a ktoré stíha darebákov.

Pre vznik novej strany ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA máme tieto štyri hlavné dôvody:

1. 30 rokov slušní ľudia ustupovali manipulátorom, oportunistom aj gaunerom. Vstúpili sme do Európskej únie a dosiahli čiastočný rozvoj. Ale krajina stagnuje od vstupu do EU/NATO. Už nedobiehame Európsku úniu a v hospodárskom raste nás predbiehajú aj naši susedia.

2. Hoci sme vytvorili základné inštitúcie, skutočne fungujúci právny štát je stále v nedohľadne.

3. Ľavicové a populistické vlády na čele so sociálnymi demokratmi problémy ani budúcnosť krajiny neriešili. Robili len populárne opatrenia, aby udržiavali svoju moc a prístup im spriaznených firiem k verejným zákazkám.

4. Pravica je roztrieštená a skompromitovaná. Nie je schopná zabezpečiť riadne fungovanie štátu a už vôbec nie jeho dlhodobý rozvoj. Nedokázali sa dohodnúť ani len počas pandémie a najväčšej krízy za nášho života. Nedokážu to ani neskôr! Dôvodov je viacero, ale hlavne absentuje jedna normálna, konštruktívna a pokojná politická sila.

Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť.
M. R. Štefánik