Stante sa sympatizantom

Ďakujeme Vám za záujem stať sa sympatizantom ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA. Ešte pred samotnou žiadosťou o registráciu za sympatizanta nájdete základné informácie, ktoré by ste si mali prečítať a stotožniť sa s nimi.

Kto je ODS a akí by sme chceli byť

My v ODS – Občianski demokrati Slovenska chceme tvoriť silnú politickú protiváhu ľavicovým a ľavicovo-populistickým stranám, ktoré len spotrebúvajú zdroje, ale nestarajú sa o dlhodobú budúcnosť krajiny. Zároveň ponúkame občanom rozumnú stredo-pravú alternatívu k pravicovým populistom a extrémistom. Chceme budovať silné, demokratické a prosperujúce Slovensko sebavedomých občanov, v ktorom sa darí poctivým, šikovným a usilovným a ktoré stíha darebákov.

Kto je registrovaný sympatizant ODS

Registrovaní sympatizanti ODS zdieľajú naše myšlienky a chcú byť informovaní o dianí v strane bez toho, aby sa stali jej členom. Rovnako sympatizanti majú možnosť sa zúčastňovať na vybraných akciách strany, diskusiách a podobne. Rovnako je pre sympatizantov pripravená možnosť sa zapojiť do politických kampaní pred voľbami.

Postup prijatia za registrovaného sympatizanta

V prípade ak Vás naša vízia strany zaujala a mali by ste záujem stať sa registrovaným sympatizantom , vyplňte prosím dotazník.

1. Prvým krokom ešte pred samotným pristúpením k žiadosti si prečítajte Bystrickú deklaráciu (čítajte TU), na ktorú sa v dotazníku odvolávame a s textom ktorej by ste mali súhlasiť. Je to taká naša „ústava“.

2. Druhým krokom Vašej žiadosti o členstvo, je vyplnenie prihlášky na registráciu sympatizanta ODS.

3. Po vyplnení dotazníka sa začne štandardný registračný proces. V tomto období prebieha posúdenie každej žiadosti samostatne, spoločne s preverovaním žiadateľa (preverenie pravdivosti údajov v žiadosti, ako aj preverenie morálneho a osobnostného profilu). Dôvodom previerky je fakt, že si chceme zachovať vysoký kredit v spoločnosti a nechceme, aby sa so značkou ODS spájali závodové osoby.

4. Po posúdení žiadosti Vás budeme kontaktovať s informáciou o výsledku Vašej žiadosti.